Požár lesa – Měděnec

8. 8. 2015

Místo : Nové Město pod Smrkem – hora Měděnec

Událost : Požár lesa

Činnost : Plnění bambi vaku, dálková doprava vody, kyvadlová doprava vody

Dne 8. 8. 2015 nám byl vyhlášen krajským operačním střediskem požární poplach, požár na vrcholu hory Měděnec u Nového Města p. Sm. Po příjezdu na místo události se část naší jednotky vydala budovat dálkovou dopravu vody pomocí PMS Tohatsu. Zbytek jednotky odjel připravit pracoviště pro plnění bambi vaku zavěšeného pod policejní vrtulník Bell 412. Po jeho příletu jsme prováděli jeho plnění ve spolupráci s ostatními jednotkami. Bylo provedeno celkem 15 shozů, zúročili jsme zde loňský nácvik z libereckého letiště. Následovalo vytvoření dvou hadicových vedení a s využitím 4 přenosných stříkaček na vrchol Měděnce (celková délka 620 m při převýšení 180 m), kde probíhalo dohašování pomocí 4 “C” proudů. S rozvozem materiálu výrazně pomohla horská služba se čtyřkolkou. Jako zdroj vody posloužila novoměstská CAS32 T815, která byla doplňována kyvadlovou dopravou vody. Hasební práce byly ukončené kolem 21. hodiny a místo prohlédnuté pomocí termo kamery. V neděli 9. 8. v dopoledních hodinách se zásah ukončil odvozem a úklidem materiálu.

Další foto zde: http://www.frydlantsko.eu/fotografie-z-probihajiciho-haseni-medence/

http://www.hzslk.cz/56.4778-u-pozaru-lesa-pomahal-hasicum-policejni-vrtulnik-s-bambivakem.html

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.